Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Akdeniz Şifalı Bitkiler Sempozyumuna katılım için son başvuru 20 Mart 2017 olarak açıklandı

Dr. Nazım Şekeroğlu, 3. Akdeniz Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu 13-15 Nisan 2017 tarihlerinde Girne’de gerçekleştirileceğini söyledi.
ATABDER Başkanı Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu, 13-15 Nisan 2017 tarihlerinde Girne’de yapılacağını belirterek, 3. Akdeniz Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu, MESMAP-3na dünyanın yaklaşık 50 farklı ülkesinden tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda çalışan bilim insanları ve uzmanların katılacağını söyledi.
Sempozyuma seçkin üniversitelerinden eczacılık, tıp, ziraat, orman, çevre, gıda ve diğer mühendislik, su ürünleri, biyoloji, kimya, veterinerlik, beslenme ve diyetetik alanlarında şifalı bitkiler konusunda birçok uzman da katkı sağladığını belirten Şekeroğlu, Organizasyona 40’tan fazla ülkeden bilim insanları ve konu ile ilgilenen uzmanların katılması bekleniyor. Uluslararası bilimsel otoriteler tarafından kabul gören, alanında dünyaca tanınan bilim insanlarının davetli konuşmacı olarak katılacağı ve akademik teşvik kapsamında değerlendirilen bu uluslararası bilim şenliğinde sempozyumda sunulacak bildirilerden seçilen bilimsel çalışmaların bir kısmının dünyaca tanınmış dergilerde basılacak. Sempozyuma katılımlar için son tarih 20 Mart 2017 olarak uzatılmıştır. Sempozyum ile ilgili bilgilere www.mesmap.org internet sayfasından ulaşılabilir diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Kilis’te törenle kutlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir