Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Belediye çalışanları down sendromlu çocuklarla bir araya geldi

Belediye çalışanları, Down sendromlu çocuklarla bir araya gelerek, Down Sendromu Farkındalık Günü’ne dikkat çekti.

Belediye çalışanları, Down sendromlu kardeşlerimizle aynı havayı soluyoruz. Beraber yaşıyoruz. Onların bizden farkı artı bir olmalarıdır. Down sendromlu bireylerin hayatın her alanında olmasını sağlamak amacına dikkat çekmek için 21 Mart günü önemli bu nedenle bizlerde down sendromlu çocuklarla bir araya gelerek farkındalık oluşturmak istedik dedi.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Dünya Down Sendromu Günü, down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç açısından önemli bir fırsat sunduğunu ifade ederek, Bizlere 10 Kasım 2011 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından 21 Mart’ın ‘Down Sendromu Farkındalık Günü’ olarak kabul edildi. Unutmayalım ki, Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılık olarak kabul ediliyor. Down sendromunu iyileştirecek veya yok edecek bir tıbbi tedavi bulunmuyor. Tek yol eğitim, sosyalleşme, bizde belediye olarak bu noktada yapabileceklerimizi yapmaya çalıştık diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Vali Çataklı, esnaflara ziyarette bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir