Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“ Çemberimde Gül Oya” sergi açılışı yapıldı

Kilis’in Polateli ilçesinde “Çemberimde Gül Oya Sergisi” açılış töreni düzenlendi.
Musabeyli Kaymakamı Ertuğrul AvcI, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Polateli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Sürücü ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanifi Başıbüyük, veliler ve öğrencilerin katılımıyla “Çemberimde Gül Oya” 81 İl,Okul,Motif ve Kültür Projesi kapsamında Polateli Tahsin Panoğlu İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen “Çemberimde Gül Oya Sergisi” açılış töreni düzenlendi. Polateli ilçesine bağlı Tahsin Panoğlu Ortaokulunda e-twinning portalı üzerinden yürütülen çemberimde gül oya projesi güzel bir organizasyonla gerçekleştirildi.
Kilis başta olmak üzere 81 ili temsil eden figürlerin bulunduğu sergi büyük beğeni toplarken, Musabeyli Kaymakamı Ertuğrul Avcı ile İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ‘ün açılışını yaptığı sergide kültürler arası aktarım yoğun bir çabanın neticesinde gerçekleştirildi. Sergide okul öğrencilerinin düzenlediği folklor gösterisi de büyük ilgi gördü.

Bir önceki yazımız olan Suriye’ye canlı tavuk gönderiliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir