Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İnce telli saçlar nasıl gürleşir?

Yüzümüze ya da vücudumuza gösterdiğimiz ilginin büyüğünü saç da hak ediyor. Peki, özellikle ince telli saçların en büyük yaşadığı sorunlardan biri; hacmini kaybetmiş saçları nasıl daha canlı ve gür gösterebiliriz? 

İşte evinizde kolayca yapabileceğiniz bitkisel çözüm yolları… 

ELMA SİRKESİ

Sirke, özellikle yağlı saçlardaki saç dökülmesiyle başa çıkan harika bir yardımcıdır . Aynı zamanda saç köklerindeki kan dolaşımının daha iyi olması için uyarıcı olur. Uygulanışı: Suda çözünmüş olan sirkeyi, kafa dersine masaj ile uygulayın ve 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

HAVUÇ VE HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ

Havuç suyu ve hindistan cevizi sütünü karıştırın ve saçınıza uygulayın.Saçınızın sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olacaktır.

PANCAR

Yaklaşık 10 dakika boyunca bir çift pancar kökünü kaynatın. Suyu soğutun ve kafa derinize uygulayın. Haftada 2 ya da 3 kez saçınızı pancarla durulayın.

SOĞAN, SARIMSAK VE LİMON

Taze sıkılmış soğan ya da sarımsak suyunu kafa derinize uygulayın. 20 dakika sonra kokusunu geçirmek için limon suyu ile iyice durulayın.

 

Bir önceki yazımız olan Down sendromlu çocuğunuzu eve hapsetmeyin başlıklı makalemizde Çocuk Haberleri ve down sendromlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri