Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İzmir Bosna Sancak Derneğinden Kadın Hakları Eğitimi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Bosna Sancak Derneği’nin işbirliği ile, kadınlara yönelik hak ihlallerini ortadan kaldırmak, anayasal kazanımlar konusunda bilinç oluşturmak ve sosyal destek sağlamak adına kapsamlı 16 haftalık eğitim programına imza attı.

Eşit vatandaşlar olarak haklarından haberdar olmaları sağlanan eğitimi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen Eğitmen Melek Sarı tarafından verilmekte.

Eğitmen Melek Sarı eğitimle ilgili özetle şunları söyledi; Bu eğitimin amacı kadınlarımızda farkındalık yaratmayı, kadın hakları, Kadına uygulanan aile içi şiddet, cinsel istismar ve yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan bir eğitim, Kadının ekonomik hakları, Toplumsal cinsiyete duyarı çocuk eğitimleri ve çocuk hakları, Kadın ve cinsellik, Kadın ve Doğurganlık hakları, Kadın ve siyaset, Feminizim ve kadın hareketi ve Kadın örgütlenmesi’nden oluşan konu başlıkları eğitimimizin kapsamı. Bu Eğitime kadınlarımızın ilgi göstermesi bizleri çok memnun etti dedi.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Neşe Karademir Getirildi başlıklı makalemizde AK, Başkanlığına ve Getirildi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri