Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Izmir Kadın Belediye Başkanından, Kadınlara Özel Proje

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Toplumun üçte biri obez derken İzmir’de kadınlar pilatesten halk oyunlarına, aerobikten stebe her alanda spor yaparak hafifliyor. Konak Belediyesi’nin 10 butik salonunda bin 380 kadın üye oluştu. 77 yaşındaki Yüksel Girgin, KendiM geldim çok mutlu olduğum gibi komşularımı da getirdim. Kendimi kuş gibi hissediyorum dedi.

Konak Belediyesi, özellikle kadınlara yönelik eğlence ve sporu birleştiren hizmetleriyle dikkat çekti. Kadın Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın da öncülük ettiği projede ilk olarak spor işleri müdürlüğü kuruldu. Ardından da ilçe genelinde belli noktalarda 10 butik tarzda spor salonları açıldı. Bu salonlara devam eden bin 380 kadın üye, pilatesten, halk oyunlarına, aerobikten stebe kadar tüm alanlarda hizmet almaya başladı. Kadınlar salonlarda, sağlıklı yaşamanın yanı sıra hem eğlenip hem de eve kapanmaktan kurtuldu. Belli gruplara ayrılan kadın üyeler, kurs saatlerinde salona geldiklerinde ücretsiz olarak özel eğitmen işliğinde etkinliklere, katılabiliyorlar.

77 YAŞINDA SALONUN EN AKTİF ÜYELERİNDEN

Spor hizmeti alan kadınlar içerisinde en yaşlı üyelerden birisi de 77 yaşındaki Yüksel Girgin, ilk önce kendisinin geldiğini sonra da komşularını yanında getirip kayıtlarını yaptırdığını anlattı. Spora başlamadan önce fıtık ve romatizma gibi ağrılarının olduğunu da söyleyen iki çocuk annesi ev hanımı Yüksel Girgin, Burada çok mutlu oluyorum. Spordan sonra kendimi kuş gibi hissediyorum. Tüm kadınlara, yaşlı genç herkese tavsiye ediyorum. Bundan mutlaka yararlansınlar dedi. Salonda pilates eğitimi veren Emine Akpulak ise 11 aydır salonda kadınlarla birlikte plates yapıyoruz. Kadınlar kendilerini çok iyi hissediyorlar. Burada sadece spor yapmıyorlar. Verdikleri çabanın sonucunu aldıkları zaman mutlu oluyorlar. Kilo varan oluyor. ya da kilo vermese bile daha sıkı bir vücuda kavuşuyorlar. Birde topluca eğlenme imkanını buluyorlar dedi. Spor İşleri Müdürü İsmail Karşı’da Bu yaptıklarımız sosyal projenin bir devamı. Birçok alanda kadınlara hizmet veriliyor. Böylelikle özellikle ev kadınlarımız yada yaşlılar, eve kapanmak yerine sosyalleşiyorlar. Yalnızlıktan kurtuluyorlar. 80 yaşına kadar salonlarımıza devem eden üyelerimiz var dedi.

Bir önceki yazımız olan Suriye'de 110 Kadın ve Çocuk Takas Edildi başlıklı makalemizde 110, Çocuk ve de hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri