Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Nevruz ateşi yakarken kendini yakıyordu

7 Aralık Üniversitesi ile Kilis Valiliği tarafından ortaklaşa düzenleyeceği “8. Geleneksel Nevruz Şenliği 7 Aralık Üniversitesi kampusünde yapıldı. Etkinliğe Kilis Valisi İsmail Çataklı, Kilis 7 Aralık Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis Belediye Başkanı Vekili Cuma Özdemir, AK Parti Kilis milletvekilleri Reşit Polat, Mustafa Hilmi Dülger, daire amir ve müdürleri ile üniversite öğrencileri ve akademisyenler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra protokol üyeleri konuşmalarından sonra Nevruz şenlikleri çerçevesinde sportif faaliyetlerde dereceye giren takımlara kupa ve çeşitli hediyeler verildi. Nevruz ateşi protokol üyeleri tarafından yakılan ateşin üzerinden atladılar. Ateşin sönmesi üzerine bir görevli benzinle nevruz ateşini yakmak isterken az daha kendini yakıyordu. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Marşlıoğlu’nun nevruz ateşe etrafındaki gösterisinin ardından Marşlıoğlu yönetimindeki yönetimindeki halk oyunları ekiplerinin gösterisi ve müzik ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Müsteşar Aslan organize sanayi bölgelerini inceledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir