Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Suriyeliler 100 TL’lik bankamatik kartı için banka önünde uzun kuyruklar oluşturdu

Edinilen bilgiye göre, Kızılay tarafından Kilis’te ikamet eden Suriyelilere, kişi başı 100 TL yardım yapılması için verilen kartlar yoğun ilgi görüyor. Suriyeliler, kartlarını almak için Halk Bankası’na akın edince uzun kuyruklar oluştu. Yüzlerce Suriyelinin geldiği bankanın önünde zaman zaman ise kargaşa yaşandı. Banka görevlileri, isimlerini okudukları Suriyelilerin AFAD tarafından verilen geçici kimlik kartları kontrol ettikten sonra bankamatik kartlarını teslim ediyor.

Bazı Suriyeliler ise yaşanan kargaşaya tepki gösterdi. Suriyeliler, “Zenginlere, arabası olanlara bankamatik kartının önce dağıtıyorlar. Saatlerdir ayakta bekliyoruz. Zenginler ve torpilli olanlara öncelik tanınıyor. Biz burada mağdur olmuş durumdayız” diye konuştu.

Öte yandan Kilisli vatandaşlar, Suriyelilerin bankamatik almaları nedeniyle bankada işlemlerini yaptıramadıklarını, Suriyelilere bankamatik kartlarını hafta sonu dağıtılması halinde sıkıntının çözüleceğini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Suriyelilere 24 milyarlık yardım başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir