Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Suriyelilerin gözünden 18 Mart Çanakkale zaferi

Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü Eyüp Gökçeimam Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümü nedeniyle Suriyeli öğrenciler, Türkçe olarak Çanakkale zaferini Suriyelilerin gözünden düzenledikleri çeşitli gösteri, şarkı, marşlar ve Türkçe şarkılar ile andılar.

Saygı duruşu ve istiklal marşı okunduktan sonra kuran tilaveti ile devam eden programda Suriyeli çocuklar, 102 yıl önce yaşanan Çanakkale zaferlerini kısa oyunlar ve yaşanan olayları şarkı, marşlar ve Türkçe şarkılar ile anlattılar. Sinevizyon gösterisinin de sunulduğu etkinlik, Suriyeli öğrencilerin birbirinden güzel Çanakkale türküleri, yaşanan hikayeleri, Türkçe olarak anlatmaları duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Bazı Suriyeli öğrenciler göz yaşlarını tutamazken, öğrencilerin performansı ayakta alkışlandı. Suriyeli çocuklar program sonunda Arapça özgürlük şarkıları söyleyerek, vatan özlemini dile getirdiler.

Bir önceki yazımız olan Milletvekili Dülger’in 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlaması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri