Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

‘Tarihsel Süreçte Kadın’ Konferansı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin eşi Esra Tüfenkci, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya İl Temsilciği tarafından düzenlenen Tarihsel Süreçte Kadın konferansına katıldı.

KADEM Malatya İl Temsilciğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İnönü Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Esra Tüfenkci, KADEM üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Tüfenkci, konferansta yaptığı konuşmada, kadınları ticarette, siyasette, sporda, sanatta, hayatın her kesiminde daha fazla görmek istediklerini kaydetti.

Kendi coğrafyalarında insanlar arasında ayrım gözetilmediğini vurgulayan Tüfenkci, şu ifadeleri kullandı:

Anadolu kadınları ticarete de çok yatkındır. Türkiye’de 244 bin 296 kayıtlı kadın esnafımız var. Kayıtlı esnafların yüzde 14.8’ni kadınlar oluşturmaktadır. Genel olarak baktığımızda Türkiye üst düzey yöneticiler bakımında da oldukça iyi durumdadır. Dünya Ekonomik Formu 2010 raporunda iş dünyasındaki üst düzey yönetici konumundaki kadın oranı açısından Türkiye 2. sırada yer almaktadır. Bu oran dünyada ortalama yüzde 5 iken ülkemizde yüzde 12’dir. Kadınlarımızın bilgi ve tecrübeleriyle dünyaya katacağı, kazandıracağı çok önemli değerler vardır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri