Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“Türk Yükseköğretim Kurumlarında Suriyeli Öğrenciler” Konferansına Rektör Karacoşkun’da katıldı

Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’da katıldı.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun başkanlığında Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ruhat Yaşar ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurşat Biçer katıldı.

Konferans, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın tebrik mesajlarının okunmasıyla başladı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç açılış konuşmasında Suriyeli öğrencilere kucak açan Mustafa Kemal Üniversite’ne ve bölge üniversitesi rektörlerine teşekkürlerini sundu.

Prof. Dr. Saraç düzenledikleri bu konferansın ve konferanstan çıkan sonucun başta Suriye uyruklu öğrencilerimiz olmak üzere Türk Yükseköğretimi ve milletimiz için hayırlı olmasını diledi.

Açılış konuşmalarının ardından konferansta Suriyeli öğrencilerin, önlisans mezunlarının DGS ile lisans programlarına devam edebilmeleri, üniversiteler arası yatay geçiş yapabilmeleri, KYK’de kontenjanlarının artırılması, burs imkanlarının genişletilmesi, üniversitelerde kısmi zamanlı çalıştırılabilmeleri ile Suriyeli akademisyenlerin araştırma konusunda maddi destek alabilmeleri ve çalışabilme imkânları vb. konular görüşüldü.

Bir önceki yazımız olan Kilis’te yangında dumandan etkilenen 5 kişi hastaneye kaldırıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir